февраль, 2018 ел

Бу максатларга республика бюджетыннан 150 миллион сум акча бүленгән.

Районның Башкарма комитеты җитәкчесе вазифаларын башкаручы Марат Гафаров “Прогресс” һәм “Перспектива” муниципаль унитар предприятиесе  хезмәт коллективлары белән очрашты.

Аларда ул заманның җәнлекләре һәм кошлары яшәгән, шул исәптән дәү – дәү мамонтлар да булган. Ни кызганыч, еллар, гасырлар үтү белән аларның барысы да диярлек акрынлап юкка чыккан. Урманнар инде тәмам соңгы чиккә җиткән. Хәзерге вакытта районыбыз территориясенең нибары ике процентын гына урманнар алып торуы да бик борчуга сала. Хәзер республикада да урманнар биләгән мәйданнар 17,4 процентны гына тәшкил итә.

8 нче март көнне Иске Чүпрәледә кышны озату бәйрәме үтәчәк.  Районыбызда яшәүчеләр өчен язгы ярминкә, күңел ачулар һәм башка чаралар булачак. Башлана 10.00 сәгатьтә. Барыгызны да көтеп калабыз!

12 март көнне  Чүпрәледә  Татарстан Республикасының Җәмәгать урыннарын үстерү программасы кысаларында  районның  үзәк өлешендәге  яр буен төзекләндерү проект семинарына җыелыш булачак.

Март бәйрәмнәрендә татарстанлылар дүрт көн ял итәчәк, дип хәбәр итә Татарстан хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгының матбугат хезмәте.