ТР Чүпрәле районында укучылар Спартакиадасы кысаларында футбол буенча ярышлар узды

2024 елның 27 апреле, шимбә

Футбол буенча ярышлар вакытында ГТО мобиль мәйданчыгы оештырылды.

Бүген, 2024 елның 27 апрелендә, Татарстан Республикасы Чүпрәле районында “Мәктәп футбол лигасы” гомуми белем бирү оешмалары командалары арасында Татарстан Республикасы Чүпрәле районы укучылары Спартакиадасы кысаларында 2023-2024 уку елында футбол буенча ярышлар узды. Спартакиада Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 79 еллыгын бәйрәм итү алдыннан да узды.

Ярышларда район мәктәпләреннән 12 егет һәм 6 кыз командасы катнашты. Егетләр командалары 4 төркемгә, ә кызлар командалары 2 төркемгә, һәр төркемдә 3 команда. Төркемнәр буенча егетләр командалары ике спорт мәйданчыгында уйнады, ә кызлар командалары “Алтын” спорткомплексында ярышты.

Яшь спортчыларны яшьләр эшләре, туризм һәм спорт бүлеге башлыгы Руслан Вилданов җылы сәламләде. Ул командаларга матур уен һәм уңышлар теләде.

Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, барлык командалар да матур һәм гадел уен күрсәтте. Көрәш каты һәм компромиссыз булды. Барысы да турнир челтәре буенча алга таба үтәргә теләделәр. Турнир йомгаклары буенча егетләр командалары арасында 1 нче номерлы Иске Чүпрәле урта гомуми белем бирү мәктәбе футболчылары иң көчлесе булды.

Икенче һәм өченче урыннарны Зур Аксу һәм Яңа Элмәле урта гомуми белем бирү мәктәбе командалары яулады.

Ә кызлар командалары арасында 1 нче урынны Зур Аксу урта гомуми белем бирү мәктәбе командасы алды, 2 нче урында - Яңа Элмәле урта гомуми белем бирү мәктәбе командасы, 3 нче урында - Городище урта гомуми белем бирү мәктәбе командасы. 1, 2, 3 урыннарны яулаган командалар Диплом һәм медальләр белән бүләкләнде, ә 1 нче номерлы Иске Чүпрәле урта гомуми белем бирү мумәктәбе егетләре һәм Зур Аксу урта мәктәбе кызлары командасы күчмә кубоклар белән дә бүләкләнде.

1 урынны яулаган командалар район данын “Мәктәп футбол лигасы”ның зона этабында яклаячак.

- Спорт балаларны физик яктан гына үстереп калмый, ул рухи яктан тәрбияли, ихтыяр көчен ныгыта. Без районда оештырыла торган бер генә спорт ярышыннан да читтә калмабыз. “Һәрберебез сәламәтлек-иминлекнең нигезе булуын аңлый”, - диде ярышларның баш хөкемдары Валерий Юманов.

Футбол буенча ярышлар вакытында ГТО мобиль мәйданчыгы оештырылды.