Марат Гафаров Саттаровлар гаиләсен юбилей даталары белән котлады

2024 елның 27 апреле, шимбә

Саттаровлар Татарстан Республикасының Чүпрәле районы Кече Чынлы авылында яши.

Мансур Хәбир улы һәм Гөлҗихан Минач кызы үз тормышларының ике мөһим вакыйгасын — юбилейларын һәм бриллиант туйларын билгеләп үттеләр. Бу вакыйга хөрмәтенә аларга Чүпрәле районы Башлыгы Марат Гафуров һәм Кече Чынлы авыл җирлеге башлыгы Гомәр Хәлитов килде.

Мансур Хәбир улы “Сельхозтехника”да, ә хатыны, Гөлҗихан Минач кызы, гомер буе “Цильна” колхозында эшләгән. Алар бергә биш бала үстерәләр-дүрт ул һәм бер кыз. Балалары хәзер шәһәрдә яшиләр, еш кына әти-әниләре янына, авылга кайталар.

Бәйрәм аларның өендә һәрвакыт шатлык белән тулы, бигрәк тә кунакка оныклары һәм оныкчыклары кайтканда. Гөлҗиһан Минач кызы бу гаилә бергә җыела торган иң матур заман, дип елмаеп сөйләде.

“Бөтен гаилә бергә җыелган вакыт-иң матур вакыт безнең өчен” дип елмаеп сөйләде Гөлҗихан Минач кызы.

Аларның йорты җылылык һәм мәхәббәт белән тулы, һәм алар якыннары белән үткәргән һәр мизгел өчен рәхмәтле.