Татарстан Республикасы Чүпрәле муниципаль районында быел беренче тапкыр вакытлы хезмәткә җибәрү булды

2024 елның 22 апреле, дүшәмбе

Чара Петр Дементьев исемендәге паркта узды.

Бүген, 2024 елның 22 апрелендә, Татарстан Республикасының Чүпрәле районында, язгы чакырылыш кысаларында, беренче тапкыр вакытлы хезмәткә җибәрү булды.

Чара Петр Дементьев исемендәге паркта узды, анда Казан шәһәренә җыен пунктына җибәрер алдыннан Чүпрәле районы башлыгы Марат Гафаров, Башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Айрат Җәләлов, авыл җирлекләре башлыклары һәм иҗтимагый һәм ведомство оешмалары җитәкчеләре егетләрне чакыру белән котладылар һәм имин хезмәт теләделәр.

Вакытлы хезмәткә чакыру яшьләр тормышында мөһим вакыйга булып тора, чөнки бу аларның Ватанны саклау юлында беренче адымы. Бу алар үзләренең шәхси мәнфәгатьләрен гомуми файда хакына корбан итәргә әзер булган вакыт.

Район Башлыгы Марат Гафаров яшьләрнең куелган бурычларны уңышлы үтәп, үз хезмәтләрендә горурлык хисе белән өйләренә кайтачагына ышаныч белдерде. Ул шулай ук аларга нык сәламәтлек, югары рухи һәм әхлакый сыйфатлар, шулай ук аларның хезмәте имин булачак дигән өмет теләде.

Бу язгы чакырылышта беренчеләрдән булып армиягә хезмәт итәргә китүчеләр арасында: Руслан Абязов, Илмас Мөхәмәтҗанов, Руслан Танага, Игорь Тарасов һәм Тимур Якупов. Исегезгә төшерәбез, язгы чакырылыш сроклары 1 апрельдән 15 июльгә кадәр, һәм егетләр бер ел хезмәт итәчәк.

Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, хәрби хезмәткә алынучыларны Донецк һәм Луганск Халык Республикасы, шулай ук Херсон һәм Запорожье өлкәләренә хезмәт үтү өчен билгеле бер регионнарга җибәрмәячәкләр.

Егетләрне вакытлы хезмәткә җибәрү мөһим вакыйга булып тора, һәм без алар үз Ватанына уңышлы хезмәт итә, исән-сау әйләнеп кайта алачаклар, ә аларның туган җирләренә кайтуы алар һәм аларның якыннары өчен шатлыклы һәм тантаналы булачак, дип өметләнәбез.