май, 2018 ел

Чүпрәле районы  хуҗалыкларында чәчү кампаниясенең 17 майга оператив күзәтү

Чүпрәле районы  тармак технологияләре техникумы территориясендәге  физкультура-сәламәтләндерү комплексында төзекләндерү эшләре дәвам итә.

Игенчеләр өчен быелгы яз бигрәк тә үзенчәлекле килде. Кыр эшләренә соңгарып керешү дә чәчүдә катнашучы механизаторларның икеләтә энергия белән эшләвен таләп итә. Чөнки көннәрнең бигрәк тә эссе торуы басулардагы дымның күпләп югалуына китерә.

Санитар чистарту икеайлыгы башланганнан алып бүгенге көнгә кадәр Чүпрәледә оештырылган өмәләрдә 100 гә якын техника катнашкан. 1200 м3 көнкүреш калдыгы  утильләштерү урынына чыгарылган.

Татар Төкесе авылында гомер кичерүче Ләмига апа һәм Нурулла абый Шәрәфетдиновлар әлеге серне  бары тик  бер-береңне аңлау, бер-береңнең кадерен белеп яшәү, дип аңлаталар.

Иске Шәйморза авылында гомер кичерүче Могазәмә апа Җамалиева да илебезнең бер гасырга якын тарихын үз иңнәрендә күтәргән.

18 майда төнлә һәм көндез  Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән   кыска вакытлы   яшен15-20 м/с л, көндез  белән көчәйгәндә 23 м/с кадәр җил һәм боз кетелә

Чүпрәлеләр Сабантуй мәйданын җыештыруда катнаштылар

Чүпрәледә район үзәге урамнарында  юл тамгасын яңарттылар