март, 2018 ел
чәршәмбе

(Казан, 14 март, “Татар-информ”, Чулпан Шакирова). Бүген Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов Авыл хуҗалыгы министрлыгы каршындагы мәйданда ветеринария идарәсе, нәсел эше һәм кулланучылар кооперациясе оешмаларына автомобиль ачкычлары тапшырды.

Ел нәтиҗәләре буенча авыл хуҗалыгы хезмәтчәннәрен хөрмәтләү иң күркәм чараларның берседер, мөгаен. Быел да шушы уңайдан район үзәгендәге мәдәният йортына авыл хуҗалыгы предприятиесе җитәкчеләре, белгечләр, авыл җирлекләре башлыклары һәм инде гомерләрен игенчелектә яисә терлекчелектә эшләп үткәргән хөрмәтле ветераннар район мәдәният йортына чакырылдылар. Мәдәният йортына чакырылган алдынгылар үзләренә атап әйтелгән матур теләкләрне ишеттеләр, хөрмәт йөзеннән бирелгән бүләкләрне алдылар, Казан  дәүләт җыр һәм бию ансамбле артистлары да аларга бәйрәм концерты бүләк иттеләр .

Татарстан Республикасы территориясендә томан көтелә

Иске Чүпрәле мәктәбендэ язгы игелекле гамәлләр атнасы кысаларында терле чаралар уза

(Казан, 14 март, «Татар-информ»). 2018 елда Татарстанда 2 миллион 403 мең квадрат метр торак төзү планлаштырыла.