февраль, 2018 ел
чәршәмбе

Чүпрәле муниципаль районымәдәният йортының"Тылсымы кино" кино залы сеанслары расписаниесе

Төрек дөньясы мәдәният мәхәлләсендә Шиһабетдин Мәрҗәни һәм Гаяз Исхакыйны искә алу кичәсе узды.

2017 елда Татарстанда 350 сыер абзары ремонтланды

Быел Татарстанда сигез яңа бассейн һәм биш спорт залы кулланылышка тапшырылачак

2018 елның 17 февралендә якташыбыз Александр Шуркин истәлегенә Яңа Элмәле урта мәктәбе бинасының спорт залында ирекле көрәш буенча традицион XVIII регионара ачык турнир үткәрелә. Анда катнашу өчен 2000 елда туган һәм аннан да яшерәк көрәшчеләр чакырыла. Ярышлар 30 кг; 34 кг; 38 кг; 42 кг; 46 кг; 50 кг; 56 кг; 63 кг. һәм аннан да артыграк үлчәү авырлыкларында узачак. Турнир иртәнге 10 сәгатьтә башлана,- ди ярышларның баш хөкемдары Петр Рафиков.

ХЕЗМӘТНЕҢ "СОРЫ" БАЗАРЫ

(Казан, 11 февраль, "Татар-информ"). Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов Арча районында мәктәптә укучыларның агулану очрагының сәбәпләрен ачыклауны таләп итте. Бу хакта Татарстан Президентының матбугат хезмәте хәбәр итә.