февраль, 2018 ел
сишәмбе

"Балалар белән эшләү җиңел түгел, шуңа да без аларга иң мөһиме – җиңү түгел, ә катнашу дигән максат куябыз", диде оештыручылар.

Россиядә җир законнарына үзгәрешләр кертелде

Алешкин–Саплык “Теремкәй” балалар бакчасында юл билгеләре иленә сәяхәт ясадылар

Чүпрәле укучылары төбәкара конференция җиңүчеләре

Иртәгә, 07 февраль көнне суүткәргеч челтәрләрендә ремонт эше белән бәйле рәвештә, иртәнге сәгать 7.00  дән ремонт эшләре тәмамланга кадәр,  Г. Тукай. Юбилей. 50 ел Октябрь, С. Нафиева. Маслозаводская. Березовая, Совет, А. Абязова. Дзержинский. Ямашев урамнарында салкын су бирү туктатыла.

Татарстанда 50 меңгә якын фатир индивидуаль җылыту системасына күчерелде

Өченче февральдә Апас муниципаль районы Каратун урта мәктәбе базасында КФУ галимнәре тарафыннан “Фән һәм җәмгыять: яшь эзләнүчеләр карашы” темасына регионара фәнни-гамәли конференция үткәрелде.

Чүпрәле районы Яңа Чокалы һәм Яңа Элмәле авылларда халык белән очрашулар булып узды

9 февральдә, җомга көнне балалар сәнгать мәктәбе "Талантлар Планетасы" актлар залында, тыңлау узачак (кастинг).