февраль, 2018 ел
җомга

Шушы көннәрдә генә район Советы депутатлары утырышы булды. Әлегеутырыш 2018 елда – беренчесеУтырышта җиде мәсьәлә караптикшерелде һәм һәрберсе буенча карарлар кабул ителдеЧараны район башлыгы Александр Шадриков алып барды. Утырышта Татарстан Дәүләт Советы депутаты Ринат Гайзатуллин катнашты.

Чүпрәле  районы халкына бер  үзәк, бер участок  хастаханәсе, 38 фельдшерлык-акушерлык пункты медицина ярдәме күрсәтә. Районның дәвалау-профилактика учреждениесендә        40 табиб, 200дән артык санда урта медицина хезмәткәре эшли. Халыкка медицина хезмәте күрсәтүнең радиусы–52 километр. Районның 10 мең кешесенә 17,5 табиб туры килә.  Биш ел эчендә район үзәк хастаханәсенә 24 яшь табиб эшкә кайткан

Чүпрәледә авыл җыеннары башлана

Чүпрәледә "Безнең сәләтләр–туган якка” исемле милли мәдәни фестиваль узачак

Россиядә 1 февральдән айлык акчалата түләү 2,5 процентка индексацияләнәчәк

Авыл кешесе сыерларның баш санын арттырып барган бер заманда һәм үзеннән арткан сөтне җайлы гына рәвештә сөт җыючыларга тапшырырга күнеккән бер вакытта, халыктан әлеге продукцияне сатып алу бәясе төшә башлады.