Сугыш чоры хатларыгыз булса, музейга тапшырыгыз

2017 елның 17 октябре, сишәмбе

Район крайны өйрәнү музее чүпрәлеләрне “еллардагы хатлары сугыш 1941-1945” чарасында катнашырга чакыра.

Бүгенге көндә сугыш чорындагы 50дән артык хатның күчермәсе ТР Милли архивына җибәрелгән. Хатлар электрон рәвештә архив урнашачак порталында.

– Бөек Ватан сугышында катнашучы туганнары истәлеген мәңгеләштерергә теләге булган һәркем бу акциядә катнаша ала. Моның өчен гаиләдә сакланып калган сугыш хатларын архив бүлегенә, музейга, үзәк китапханәгә, мәктәпләргә тапшырырга, я булмаса интренет аша Gulnaz.Zyabbarova@tatar.ru адресы аша җибәрергә кирәк. Кирәкле мәгълүмәтне 2-24-87 телефоны белергә буенча мөмкин, – ди район крайны өйрәнү музее директоры Гөлназ Җаббарова.

Хатларның күчермәсен җибәргәндә район, авыл исеме, хатның һәм алучының хатны авторы, документның саклану урынын да күрсәтергә кирәк.